شماره تماس 051-37624169

غشاء قير (اصلاح شده) خاص ايزوگام

در فرایند پالایش نفت خام پس از جداسازی كلیه مواد موجود از قبیل انواع سوخت: انواع روغن و انواع پلیمر و سابر مواد، در انتها ماده خمیری شكل یا همان قیر معمولی بجا خواهد ماند. بدیهی ست این نوع از قیرها به علت از دست دادن بسیاری ازتركیبات خود درفرایند ذكر شده دارای ضعف‌ها و معایبی مانند روندگی و یا شكنندگی در دماهای معمولی و یا ضعیف بودن در برابر عوامل جوی و محیطی مختلف نیز می‌باشند.

بنابراین برای از بین بردن معایب و ضعف‌های قیرهای معمولی این دسته از قیرها را پس از تخلیه درتانكرهای بزرگ تولید در یك فرایند پیچیده و طولانی پخت با اضافه نمودن انواع اصلاح كننده‌های مورد نیاز طوری پالایش و میكس نموده كه حاصل این فرایند قیری با نیروی كششی بین ملكولی بسیار قوی‌تر و همچنین خواص فیزیكی و شیمیایی مناسب‌تر می باشد. به طوری كه این قیر (اصلاح شده خاص) ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد زیر را در ایزوگام تولید شده ممكن می‌سازد: 

  1. مقاومت فوق العاده غشاء قیر اصلاح شده ایزوگام در برابر تجزیه شدن و پوسیدگی ناشی از باران‌های اسیدی و رسوبات بجامانده از این گونه بارندگی‌ها.

  2.  مقاومت بسیار زیاد قیر اصلاح شده ایزوگام دربرابر تغییرات فیزیكی و شیمیایی ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید با گذشت زمان.

  3. بالا بودن مقاومت غشاء قیراصلاح شده ایزوگام در برابر روان شدن و تغییر شكل در گرما و عدم ترك‌خوردگی در سرما به علت داشتن نیروی كششی بین ملكولی بسیار قوی.

  4. نفوذ ناپذیری و چسبندگی فوق العاده ایزوگام به كلیه سطوح.


نظرات

نظر بدهید