شماره تماس 051-37624169

انواع قیر: قیرهای معمولی

انواع قیر:  قیرهای معمولی

در فرایند پالایش نفت خام پس از جداسازی كلیه مواد موجود از قبیل: انواع سوخت، انواع روغن، انواع پلیمر و موارد دیگر، ماده خمیری شكل یا همان قیر معمولی بجا خواهد ماند. بدیهی ست این نوع از قیرها به علت از دست دادن بعضی از مواد مورد نیاز خود در فرایند ذكر شده دارای ضعف‌ها و معایبی به شرح زیر می باشند:

  1. شكنندگی و ترک خوردگی این دسته از قیرها در دماهای معمولی (۵ الی ۱۰ درجه سانتی‌گراد) كه به راحتی ترك خورده و یا گاها خورد می‌شوند.

  2. روان شدن و ملایم شدن بیش از حد قیرهای معمولی در دماهای (۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد) و حركت به سمت شیب پشت بام به مرور زمان و در نتیجه احتمال مسدود شدن مسیر آبروها كه خود باعث بروز خطرات و مشكلات خاص خواهد شد.

  3. این دسته از قیرها به علت ضعیف بودن نیروی كششی بین ملكولی خود به شدت در برابر عوامل جوی مختلف مانند باران‌های اسیدی و رسوبات بجامانده از این بارندگی‌ها وهمچنین اثرات نامطلوب تابش نور خورشید و پوسیدگی ناشی از آن ضعیف بوده و مقاومت بسیار كمی از خود نشان می‌دهند، به طوری كه در مدت زمان نسبتا كوتاهی در برابر این عوامل از نظر فیزیكی تغییرات زیادی خواهند داشت و گاها كارایی خود را به طور كامل از دست خواهند داد.

  4. بنابراین آن دسته از ایزوگام هایی كه از این نوع قیرها تهیه و تولید می‌گردند بعد از گذشت مدت زمان كوتاهی بر اثر تاثیرپذیری از عوامل آب و هوایی مختلف كارایی خود را از دست خواهند داد.

نظرات

نظر بدهید